NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Luke_Sezeck_Photographer_m&m_valencia_engagement_session-268

 

1. Jakie elementy zawiera oferta: np. przygotowania, sesja narzeczeńska, sesja ślubna w plenerze, itd.? Jaka jest cena samego reportażu ślubnego?
Wszystkie informacje nt oferty zawarte są w prezentacji pdf, którą możecie otrzymać po wysłaniu do mnie e-maila z zapytaniem.

2. Czy zdjęcia będzie wykonywał jeden fotograf czy więcej? Czy to Pan będzie głównym/jedynym fotografem?
Tak, to ja jestem głównym fotografem odpowiedzialnym za obsługę Waszego ślubu. Czasem jednak (zwłaszcza gdy przyjęcie jest liczne) jest ze mną drugi fotograf (second shooter). Jeśli jest taka potrzeba w Waszym przypadku, oczywiście mogę zapewnić wsparcie drugiego fotografa.

3. Ile godzin fotografowania (do której godziny w trakcie wesela) obejmuje oferta?
Najczęściej reportaż trwa od przygotowań do tortu włączenie (czyli do około 1 w nocy). Jednak decydując się na współpracę ze mną nie musicie się martwić o czas i zerkać niecierpliwie na zegarek. Jeśli trzeba zacząć przygotowania odpowiednio wcześnie- będę na to przygotowany; jeśli chcecie żebym został trochę dłużej po oczepinach i torcie- oczywiście zostanę. Generalnie przeznaczam cały dzień dla Was. W mojej ocenie rozliczanie się co do każdych 30 minut pracy jest mało komfortowe dla Państwa i nie jest do końca profesjonalne jeśli chodzi o podejście ze strony fotografa.

4. Ile zdjęć zostanie poddanych obróbce? Ile łącznie zdjęć obejmuje oferta itp.?
Informacje te są zawarte w ofercie pdf, którą możecie otrzymać po wysłaniu e-maila z zapytaniem. U mnie podejście jest przede wszystkim jakościowe- jednak ilości podane w ofercie pdf są absolutnie dolna granica.

5. Czy zdjęcia na nośniku cyfrowym będą w oryginalnej rozdzielczości? W jakim formacie będą pliki?
Tak, będą w oryginalnej rozdzielczości dla danego aparatu. Pliki to bezstratnie skompresowane pliki JPG.

6. Ile zdjęć wydrukowanych, ile albumów, itp. obejmuje oferta? W jakim formacie będą zdjęcia, jaki będzie koszt dodatkowych odbitek?
Przykładowe pakiety i częściowe informacje zawarte w ofercie pdf. Ilość zdjęć do druku, rodzaje albumów to odrębna część oferty dopasowywana indywidualnie do Waszych potrzeb na spotkaniu lub już po ślubie.

7. Ile trzeba będzie czekać na zdjęcia i materiały?
W umowie zapisujemy 2,5 miesiąca od ostatnich zdjęc (np. plenerowych), ale w praktyce najczęściej czas oczekiwania to około 1- 1,5 miesiąca.

8. Czy ma Pan typowy plan ślubu, wesela, sesji zdjęciowej, wg którego Pan pracuje?
Z jednej strony zawsze w trakcie reportażu są powtarzalne momenty, jednak ważniejsze dla mnie jest bardzo indywidualne podejście do każdego reportażu czy sesji plenerowych. Tylko naturalność i spontaniczność jest w stanie sprawić ze zdjęcia „na koniec dnia” będą miały wyjątkową siłę przekazu i nieocenioną wartość emocjonalną.

9. Czy w plenerze używa Pan blend, lamp błyskowych (ilu), czy ktoś Panu asystuje?
Podczas sesji w plenerze innego dnia czasem używam blend i często jest ze mna asystent- tak naprawdę wszystko zalezy od tego jaki efekt chcemy wspólnie uzyskać na Państwa fotografiach i jakie warunki oświetleniowe mamy danego dnia. Generalnie jednak uwielbiam światło zastane i przede wszystkim staram się w pełni wykorzystać właśnie naturalne źródła światła.

10. Kiedy najczęściej wykonuje Pan plener? W czasie przyjęcia ślubnego? Przed? Po?
Praktycznie zawsze innego dnia po ślubie. Tylko w spokojnej atmosferze i bez ograniczeń czasowych jesteśmy w stanie efektywnie pracować. W trakcie dnia ślubu możemy oczywiście wykonać kilka zdjęć portretowych w plenerze. Po prostu zbyt dużo ważnych rzeczy dzieje się tego dnia.

11. Co w przypadku niemożności stawienia się na imprezie w sytuacji przypadku losowego? Czy będzie zastępstwo? Kto to będzie?
Tak- będzie to zastępstwo na profesjonalnym poziomie. Należę do grupy fotografów, którzy wspierają się w takich sytuacjach. Przede wszystkim jednak chciałbym zaznaczyć, ze taka sytuacja nigdy mi się nie zdarzyła i zawsze robię wszystko żeby nasze uzgodnienia przebiegały zgodnie z planem.

12. Czy posiada Pan uprawnienia do fotografowania w kościołach?
Tak.

14. Jakim sprzętem fotograficznym będą wykonywane zdjęcia? Iloma obiektywami? Czy posiada Pan 100% zapasowych akcesoriów?
Pracuje na systemie Nikon. Trzy korpusy (tzw. pełne klatki) plus pięć/sześć obiektywów, z czego większość to obiektywy stałoogniskowe. Tak- absolutnie 100% zapasowych akcesoriów.