Sesja ślubna za granicą

luke_sezeck_ewelina_kamil_scotland_photographer_teaser-1

Jeszcze niedawno sesja ślubna za granicą była kojarzona z luksusową usługą, na którą mogli pozwolić sobie nieliczni. Zagraniczne miejsca pozostawały niewykorzystane w ramach fotografii i fotoreportażu ślubnego. Ostatnio ta sytuacja na szczęście szybko się zmienia.

Jedną z technicznych przyczyn takiego obrotu spraw są relatywnie tanie przeloty lotnicze w wiele miejsc w porównaniu z sytuacją kilka lat temu. Dodatkowo, decydując się na sesję w konkretnym miejscu za granicą odpowiednio wcześnie, mamy bardzo dużą szansę na zakup biletu lotniczego w promocyjnej cenie- często nawet za kilkadziesiąt złotych. Pamiętajmy, że nie musimy przecież zaraz lecieć do Australii żeby nasze zdjęcia wyróżniały się ciekawymi lokacjami spośród typowych dla Polski krajobrazów. Często europejskie stolice jak Londyn, Paryż czy nawet Praga mogą być świetnym rozwiązaniem łączącym stosunkowo nieduży wydatek i dużą ilość dobrych lokacji.

Drugą kwestią, która jest dla mnie osobiście bardzo miła i motywująca jest fakt, że coraz więcej osób zaczyna postrzegać fotografię i fotoreportaż ślubny jako jeden z najważniejszych elementów samego ślubu, który jest jednocześnie najcenniejszą jego pamiątką. To trochę taka inwestycja w emocje i uczucia, które w czasie ślubu i zaraz po nim mają swoje uniesienie i osiągają punkt kulminacyjny. Jeśli niezbyt mądrze zainwestujemy, to je po prostu stracimy. To trochę tak jak z pieniędzmi. I chociaż pieniądze i uczucia to dwa rożne bieguny, to porównanie w tym przypadku wydaje się być wyjątkowo trafne.

Uważam, że warto rozważyć opcję ślubu lub samej sesji plenerowej za granicą. Tym bardziej jeśli planujecie wyjazd w ramach podróży poślubnej- może warto wtedy na dzień lub dwa zabrać ze sobą Waszego fotografa? Myślę że takie rozwiązanie może okazać się bardzo miłym doświadczeniem i wyjątkową pamiątką na lata.

Życzę Wam wspaniałych sesji zdjęciowych: tych zagranicznych oraz tych polskich. Niech wszystkie będą bogate w emocje!
Łukasz | Założyciel Fotofaktory.pl | Fotograf ślubny Warszawa

  luke_sezeck_photographer_french_wedding_p&c-17