Trening to nie wszystko !

Obecnie w mediach zasypują nas zdjęcia pięknych, smukłych kobiecych sylwetek z wymodelowanymi mięśniami i odpowiednimi wcięciami tu i tam. Panowie zaś mają sześciopaki i stalowe mięśnie, które dumnie prężą na każdej fotografii. Ty też byś tak chciał i wciąż zastanawiasz się jak osiągnąć taki efekt? Tonie zastanawiaj się dłużej tu trzeba działać.

Trening to nie wszystko

Przede wszystkim musisz zrozumieć, że trening nawet najbardziej wycieńczający i morderczy to nie wszystko. Sama siłownia nie pomoże ukształtować ci wymarzonej sylwetki.. A przynajmniej nie tylko to.
Większość ludzi obecnie rozumie już, że jedzenie, które jedzą po treningu i przez cały dzień wpływa na jakość ich powrotu do zdrowia. Pokarmy, które spożywasz przed treningiem, mogą również odgrywać ważną rolę w zapobieganiu procesowi odbudowy tkanek po zakończeniu treningu.

Trawienie jest długim procesem; białka i węglowodany, które spożywasz przed treningiem, będą nadal krążyć w ciele. Z tego powodu mądrze wybieraj żywność. Upewnij się, że otrzymujesz wysokiej jakości chude białko wraz z niektórymi złożonymi węglowodanami, szczególnie jeśli planujesz intensywny trening. Zaleca się spożywanie posiłków około dwie godziny przed treningiem, aby uniknąć problemów trawiennych lub skurczów.

Oprócz jedzenia w pobliżu treningów, odnotowano znaczne korzyści z przyjmowania BCAA przed i podczas treningu. Sklep kulturystyczny oferuje stosowanie NAJLEPSZYCH BCAA, które zostały zaprojektowane w celu wspierania skutecznego wchłaniania przez komórki mięśniowe.

Zwróć uwagę na rozciąganie

Rozciąganie prawdopodobnie nie brzmi seksownie (a nawet nie jest konieczne), gdy wszystko, czego chcesz, to rozmiar, ale może to być najbardziej niedoceniany gracz w rozwoju mięśni. Nie mając niezbędnej elastyczności i sprężystości mięśni, możesz stracić zyski mięśniowe w wielu złożonych ćwiczeniach. Na przykład, jeśli twoje kostki są zbyt ciasne, nie możesz wejść wystarczająco głęboko w przysiad, aby uzyskać maksymalne korzyści.

Rozciąganie jest świetnym sposobem na złagodzenie napięcia mięśniowego i potencjalnie lekceważy ból, którego doświadczasz później. Długotrwałe rozciąganie z umiarkowanymi ćwiczeniami i kontrolą diety obniży poziom cholesterolu i znacznie odwróci stwardnienie tętnic. Wiedząc o tym, coraz więcej osób powinno poważniej traktować rozciąganie!

Kolejny czynnik – jakość snu

Wysokiej jakości sen wydaje się oczywisty ale wciąż często słyszy się, ile osób ma mniej niż sześć godzin snu na dobę. To duży błąd gdyż sen nie służy tylko relaksowi. Jest to niezbędny czas przestoju, którego potrzebuje twoje ciało, aby się zregenerować.

Co najmniej siedem godzin jest idealnym czasem, chociaż wiele osób, w tym sportowcy, może potrzebować do dziewięciu godzin. Znajdź sposoby na wprowadzenie zmian w ciągu dnia, które pozwolą ci wcześniej iść spać. Na przykład ustaw limit czasu na telewizorze lub wybierz „zanik technologii”, podczas którego nie dotkniesz żadnej technologii, po upływie określonego czasu, np. O 21:00.

 

Author: fotofaktory.pl