Zdjęcia jak z katalogu

Przeglądasz czasopismo lub przewijasz swój kanał na Instagramie. Wspaniała fotografia wnętrz przyciąga wzrok bardzo często.
Obrazy mogą nawet wydawać się nieosiągalne dla przeciętnego fotografa, ale tak nie jest!
Zanurzmy się i przejrzyjmy te wskazówki a błyskawicznie zaczniesz tworzyć fotografię wnętrz godną czasopisma!
Czy kiedykolwiek fotografowałeś na aukcjach nieruchomości? Być może wiesz już, jak wygląda fotografowanie wnętrz.
Ale fotografia architektoniczna lub wewnętrzna różni się od fotografii nieruchomości. Częściowo dlatego, że każda część procesu, w tym postprodukcja, wymaga więcej czasu i energii, ważne są aranżacje i różne elementy.
Oczekiwania są również wyższe w przypadku pracy z projektantami wnętrz lub konstruktorami, w przeciwieństwie do bardziej tradycyjnych zdjęć wnętrz, w których jesteś tylko Ty.
Sesje do fotografii wnętrz są oparte na współpracy i zorientowane na szczegóły. Od spotkań klienta przez stylizację do edycji.
Ta duża dbałość o szczegóły jest częścią tego, co pozwala żądać wyższych stawek! To nie tylko wiele szczegółowych ujęć wnętrz nieważne czy chodzi o mieszkanie czy o dom, ale także większa uwaga na obróbkę końcową.
Ostatecznym celem jest zawsze tworzenie przyciągających wzrok fotografii wewnętrznych. Muszą działać tak samo dobrze w czasopismach jak na Instagramie.

Oświetlenie wnętrz

Ten czynnik sprowadza się do osobistych preferencji. Jest to jednak ogólny konsensus w przypadku wysokiej jakości fotografii wnętrz. Nie wyłączaj świateł dla wszystkich zdjęć wnętrza domu.
Pomaga to stworzyć naturalny efekt i równomierną temperaturę, co oznacza lepsze zdjęcia.
Włączone oświetlenie wewnętrzne tworzy również wszelkiego rodzaju cienie. Pojawią się na ścianach, podłogach i meblach. Rozprasza uwagę i odbiera rzeczywiste elementy wystroju wnętrz.
Czy jest jakaś funkcja oświetlenia, którą chcesz pokazać na zdjęciach, na przykład oświetlenie wpuszczone? To jedyny czas, w którym warto rozważyć włączenie światła w fotografii wnętrz.
W takim przypadku upewnij się, że wykonałeś co najmniej drugą ekspozycję, która jest nieco ciemniejsza. W ten sposób możesz zmiękczyć jasność światła i zachować równomierne oświetlenie.
Możesz także włączyć światła dla dowolnych funkcji projektowych. Podczas edycji pamiętaj o zrównoważeniu temperatur światła.

Praca z warstwami

Prawdopodobnie będziesz chciał zrobić kilka zdjęć przy różnych ustawieniach ekspozycji. W ten sposób możesz nakładać je warstwami, aby uzyskać subtelny, naturalny obraz podczas edycji zdjęć.
Warto też wykonać 3-4 ekspozycje dla wszystkich ujęć zawierających okna. Daje to ciemniejsze ramki, których można użyć do wyświetlenia widoku poza oknami. I średnie ekspozycje, które pomagają zrównoważyć jasne światła.
Użycie ramki pozwala rozjaśnić obszary cienia, które wydają się zbyt ciemne. Do mieszania warstw używaj dużych miękkich szczotek, aby zachować naturalny efekt.
Fotografie wnętrz wymagają pełnej uwagi podczas całego procesu. Będziesz chciał uniknąć zbyt dużej automatyzacji, aby zachować kontrolę jakości dla swoich klientów.
Zdjęcia wnętrz wiążą się też z procesem edycji niekiedy dość uciążliwym i wymagającym dbania o szczegóły.

 

Author: fotofaktory.pl