8 Ścieżek kariery dla osób lubiących rysować

Kontynuacja kariery związanej z rysowaniem może być ekscytującym sposobem na pokazanie twórczej ekspresji. Jeśli jesteś pasjonatem rysowania i chcesz przekształcić swoją pasję w zawód, dobrze jest zrozumieć, co jest wymagane na różnych stanowiskach. Kariery związane z rysowaniem i ilustracją mogą kłaść nacisk na sztukę, projektowanie, biznes lub technologię. W tym artykule omówimy 8 typowych karier, które obejmują rysowanie elementów obejmujących wszystkie aspekty branży artystycznej.

Projektant mody

Projektanci mody ilustrują nowe style dla swoich docelowych klientów, ręcznie rysując lub korzystając z programu CAD. Zaawansowany projektant mody zwykle ręcznie rysuje skomplikowane, innowacyjne projekty. Większość projektantów mody pracuje dla firm odzieżowych, które masowo produkują odzież, czerpiąc inspirację z pokazów wybiegów, wysokiej klasy marek i sezonowych trendów. Mogą zacząć szkicować kolekcję nowego sezonu ręcznie, ale często muszą sfinalizować projekt w programie CAD, aby pokazać kupującym i zespołowi ds. rozwoju produktów odzieżowych. Projektanci mody wybierają również kolory i tkaniny użyte w ich projektach.

Animator

Animatorzy tworzą ruchome obrazy do kreskówek, gier wideo i filmów animowanych. Często zaczynają się od rysunków ręcznych, ale używają oprogramowania komputerowego i grafiki do tworzenia trójwymiarowych animacji dla postaci i opowieści. Animator jest odpowiedzialny za narysowanie każdego aspektu animacji, w tym postaci, pierwszego planu, tła i wszelkich innych ruchomych obiektów. Artysta zaczyna od opracowania koncepcji projektu, stworzenia storyboardu i przedstawienia go zespołom kreatywnym lub produkcyjnym. Zespół kreatywny następnie przekształca poszczególne obrazy w ruchomy obraz i efekt wizualny.

Grafik

Graficy tworzą indywidualne, oryginalne obrazy odzieży, stron internetowych, mediów drukowanych, znaków i logo. Muszą rozwinąć solidną wiedzę na temat marki, dla której projektują, i zapewnić spójność grafiki i jej wygląd. Projektant graficzny pracuje przede wszystkim w programach CAD, dzięki czemu można łatwo zastosować grafikę na wymaganym nośniku wydruku, ale można rozpocząć od ręcznego rysowania, jeśli jest to preferowane. Wykorzystują kreatywność do wyświetlania kolorów w prosty, ale zauważalny sposób, ponieważ drukowanie często ogranicza się do ośmiu lub mniej kolorów.

Ilustrator

Ilustrator tworzy rysunki do reklam, książek, czasopism i wszelkich innych firm, które wymagają ilustrowanego projektu. Opracowują te projekty do wykorzystania w reklama ch internetowych, logo i obrazach książek dla dzieci, a także rysunkach, które mają być zawarte w raportach, mediach drukowanych, wystawach sklepowych, billboardach i reklamach. Ilustratorzy mogą być zatrudnieni przez podmiot gospodarczy lub agencję kontraktową lub mogą być niezależnymi freelancerami.

Tatuażysta

Tatuażysta współpracuje z klientami, aby narysować i zaprojektować pożądany pomysł na tatuaż, a następnie używają igieł, aby trwale narysować projekt na skórze klienta. Jeśli artysta ilustruje zupełnie nowy tatuaż, spotka się z klientem kilka razy przed wizytą w celu uzyskania idealnego projektu. Wykorzystują swoje umiejętności artystyczne do omawiania z klientem projektu, kształtu, rozmiaru, koloru i umiejscowienia. Tatuażysta może specjalizować się w pewnym stylu artystycznym i utrzymuje portfolio swoich prac, aby pokazać potencjalnym klientom. Są również odpowiedzialni za utrzymanie bezpiecznego i czystego środowiska pracy.

Projektant wnętrz

Projektanci wnętrz tworzą piękne i funkcjonalne przestrzenie wewnętrzne w domach, firmach i budynkach użyteczności publicznej. Mogą pracować nad nowymi projektami lub istniejącymi budynkami. Proces twórczy rozpoczynają od ręcznego szkicowania układów pomieszczeń i pożądanego wyposażenia. Duży projekt może obejmować meble na zamówienie, które projektant wnętrz jest odpowiedzialny za współpracę z niestandardowymi firma mi produkcyjnymi. Słuchają potrzeb klienta, aby zaprojektować odpowiednie meble i wyposażenie do pokoju w oparciu o pożądane zastosowanie końcowe. Projektant wnętrz przedstawia klientowi swoje początkowe pomysły projektowe, korzystając z rysunku odręcznego lub renderowania komputerowego, aby pokazać układ i estetykę pomieszczenia.

Dyrektor artystyczny

Dyrektor artystyczny jest kierownikiem wyższego szczebla odpowiedzialnym za inspirowanie i kierowanie wizją zespołu projektowego poprzez nadzór nad grafiką projektantów. Ci specjaliści wykorzystują silne umiejętności rysowania, aby zilustrować nadrzędny motyw i układ czasopisma, reklamy, marki odzieżowej lub innego medium. Ich zespół jest następnie odpowiedzialny za tworzenie indywidualnych projektów i grafik spójnych z ogólnym tematem. W trakcie procesu projektowania dyrektor artystyczny sprawdza i zatwierdza dzieło. Muszą być w stanie wyrazić opinię lub dodać własne ilustracyjne akcenty, aby pokazać zespołowi, czego wymaga projekt.

Projektant reklamowy

Projektanci reklam wykorzystują ilustracje, kaligrafię, foto grafię i projekty graficzne, aby stworzyć atrakcyjny wizualnie obraz do wykorzystania w reklamie w publikacjach cyfrowych i drukowanych. Szkicują wstępną koncepcję w oparciu o strategię marketingową i ekspertyzę zespołu public relations. Następnie projektant używa wybranej przez siebie formy sztuki, zazwyczaj ilustracji lub renderowania komputerowego, w celu opracowania kilku układów prezentacji dla klienta lub zespołu marketingowego przed zatwierdzeniem ostatecznego projektu. Następnie dopracowują ostateczny projekt.

Author: fotofaktory.pl