Kreatywność, nieszablonowe myślenie i oświetlenie kluczem do “smacznych” zdjęć

Fotografia żywności nie jest już zarezerwowana tylko dla profesjonalistów. Zdjęcia potraw robią instagramowiczki, blogerki modowe, fitnessowe, a nawet każda osoba, która jest w drogiej restauracji i chce pochwalić się wykwintnym daniem.

Instagram jest pełen starannie zaprojektowanych zdjęć przedstawiających jedne z najsmaczniejszych potraw na świecie. Jednak walka o zrobienie idealnego zdjęcia jedzenia jest prawdziwa.

Szczegóły mają znaczenie!

Idealne zdjęcia wymaga przeanalizowania wielu detali: od znalezienia idealnego tła po sprawienie, by posiłek rzeczywiście wyglądał apetycznie, jest z tym o wiele więcej zachodu niż wydaje się osobom oglądający zdjęcia z cieknąca ślinką na widok tych pyszności..

Światło przede wszystkim

Chodzi przede wszystkim o oświetlenie w fotografii żywności.
Bez względu na to, ile czasu poświęciłeś na przygotowanie idealnej kompozycji rozkosznych smakołyków, jeśli Twoje oświetlenie jest słabe, Twoje zdjęcie nie będzie wyglądać tak, jak chcesz i nie pomoże najlepsza dieta, którą właśnie prezentujesz czy najlepsza porcelanowa zastawa.

Dani Meyer, blogerka kulinarna, profesjonalny fotograf żywności i twórca receptur z The Adventure Bite, mówi, że zawsze używa naturalnego światła w jak największym stopniu. „Nie bój się prosić o miejsce przy oknie w restauracji i powiedzieć im, dlaczego”.

Szczypta kreatywności

Myśl nieszablonowo i wypróbuj nowe kąty, aby wypracować styl fotografowania jedzenia. Zamiast robić typowe zdjęcie gotowanego jajka, rozłóż żółtko, aby dodać wymiar, który sprawi, że widz będzie głodny posiłku.
Możesz także ugryźć jedzenie lub użyć ruchu, np. Nalewając filiżankę kawy, aby twój kąt był bardziej interesujący.

Abigail Hopkins, współzałożycielka That Clean Life i Culinary Nutrition Expert, mówi, że jej ulubionym jest ujęcie z lotu ptaka. Abigail mówi: „Przykładowo na zwykłym zdjęciu meksykańskiej zupy kukurydzianej Street LeChing wykorzystuje idealną ilość naturalnego światła i skrupulatnie stylizuje, używając jasnych składników, warstwowego tła i kolorowej dekoracji. Kąt nachylenia jest idealny do uchwycenia tego, co jest w misce. ”
Niezależnie od tego, czy lubisz płaskowniki (zdjęcia zrobione z tego lotu ptaka), czy zdjęcia skupiające się na jednym naczyniu, użyj kątów, aby stworzyć charakterystyczny styl kanału na Instagramie.

Dodaj charakteru i wymiaru zdjęciom żywności, robiąc coś więcej niż tylko pstryknięcie zdjęcia żywności, kiedy się pojawi.
Wybierz swojego bohatera i ustaw na nim obiektyw, przeciągając ten przedmiot na przód sceny, a wszelkie ozdoby spadną za główny punkt. Jeśli gotujesz w domu, zaopatrz się w ciekawe rekwizyty. Od serwetek po marmurowe blaty – małe szczegóły tła mogą naprawdę zrobić cudne zdjęcie jedzenia na Instagramie.

 

Author: fotofaktory.pl