Tworzenie wyjątkowego albumu z wakacji.

Jak stworzyć świetny album wakacyjny?

Utworzenie świetnej fotoksiążki z ostatniej podróży i pokazanie znajomym i rodzinie, jak spędziłeś wakacje nie zawsze jest łatwe. Większość ludzi zawsze wpada w pułapkę zbyt wielu zdjęć, z których większość jest zbyt podobna. Aby powstrzymać rodzinę i przyjaciół przed wyłączeniem się i zamiast tego naprawdę zaangażować się w zdjęcia, potrzebujesz wyraźnego przepływu z kilkoma kluczowymi ujęciami. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci stworzyć świetną fotoksiążkę.

Zdjęcie “WOW”.

Gdybyś był fotografem dla magazynu, Twoje ujęcie “WOW” byłoby dwustronicową rozkładówką. To jest zdjęcie, które musi przyciągnąć uwagę widza i skłonić go do przewrócenia strony, aby zobaczyć więcej. Nie inaczej jest, jeśli tworzysz własną fotoksiążkę z ostatniej podróży.

W zależności od tego, o czym jest podróż lub historia, będziesz potrzebować obrazu, aby uchwycić podstawę narracji. Na przykład, jeśli jesteś w parku narodowym, Twoja dwustronicowa rozkładówka może przedstawiać oszałamiający krajobraz, a jeśli jesteś w mieście, może to być słynny punkt orientacyjny. Kluczem do tego obrazu jest to, że musi robić wrażenie, więc wybieraj mądrze.

Punkt orientacyjny.

Wszyscy widzieli światowe punkty orientacyjne tysiące razy, a fotografowano je jeszcze częściej. To dlatego, że są niesamowitymi dziełami sztuki lub architektury, cudami natury lub historycznie ważnymi miejscami lub rzeczami. Dlatego powinny znaleźć się na liście ujęć docelowych, a następnie w albumie fotograficznym.

To, jak je sfotografujesz, zależy od Ciebie, więc tutaj Twoje badania i kreatywność mogą pomóc Ci wyróżnić Twoje zdjęcia. Ważne jest jednak, aby nie przytłaczać fotoksiążki zdjęciami punktu orientacyjnego, wystarczą dwa lub trzy obrazy.

Aby uniknąć powtarzających się zdjęć punktu orientacyjnego w książce, spróbuj zrobić takie, które koncentruje się na całym miejscu (ujęcie z daleka). Następnie dodaj jeden lub dwa, które koncentrują się na szczegółach lub na tym, co dzieje się w nim i wokół niego. Dzięki temu Twoi przyjaciele i rodzina będą bardziej zaangażowani w historię i sprawi to, że przeglądanie jej będzie mniej nudne.

Lokalne jedzenie.

Lokalna kuchnia miejsca docelowego jest jednym z głównych aspektów, które należy uchwycić i przedstawić w każdej fotorelacji dotyczącej danego miejsca. W końcu każdy kraj, miasto czy region ma swoje specjalności. Ale fotografowanie jedzenia poza studiem może być trudne. Często zmagasz się z warunkami słabego oświetlenia, a także z produktem, który zacznie się pogarszać, im dłużej będzie pozostawiony.

Najłatwiej sfotografować jedzenie bez kontroli studia na zewnątrz przy użyciu naturalnego światła. Znajdź miejsce z odrobiną cienia, które ułatwi ci zadanie, ponieważ nie będziesz miał do czynienia z ostrymi cieniami od bezpośredniego światła słonecznego. Gdy masz już swoje zdjęcia, po prostu edytuj je na jedno lub dwa kluczowe dania, zamiast pokazywać, co zjadłeś przy każdym posiłku.

Miejscowi.

Jest to zdjęcie, z którym większość ludzi boryka się, ponieważ wymaga zaangażowania się w temat, a niektórzy fotografowie często mogą uznać to za zniechęcające. Ale zdjęcie miejscowych jest jednym z kluczowych ujęć, które powinny znaleźć się w wakacyjnej fotoksiążce. Jednak nawet jeśli masz dużo zdjęć miejscowych, wybierz tylko kilka kluczowych, zamiast uwzględniać wszystko. Spróbuj połączyć portrety tradycyjne i środowiskowe, aby Twoja fotoksiążka nie wyglądała na zbyt powtarzalną.

Jednym z najlepszych miejsc, w których można uzyskać szczere zdjęcia mieszkańców, którzy opowiadają o swoim codziennym życiu, są rynki lokalne. To jest często miejsce, w którym zobaczysz prawdziwy cel podróży z dala od tłumów. Lokalne rynki dadzą ci również możliwość fotografowania lokalnych potraw i produktów, więc uczyń je priorytetem dla każdego odwiedzanego miejsca.

 

 

Author: fotofaktory.pl