Paryż – piękne miejsce do fotografowania!

Paryż to jedno z najbardziej malowniczych, romantycznych i sfotografowanych miast na świecie. To miasto, które naprawdę nie zawodzi obiektywu aparatu i jest tam wiele charakterystycznych punktów, na które możesz zwrócić uwagę.
Fotografowanie Paryża to świetna zabawa, a po przeczytaniu tego przewodnika będziesz gotowy do pracy!

Wieża Eiffla

Możliwość zobaczenia Wieży Eiffla to duży powód, dla którego wiele osób wybiera się do Paryża. Ale jeśli chodzi o fotografowanie, jest coś, co powinieneś wiedzieć.
Jeśli planujesz wykorzystać zdjęcia do celów komercyjnych lub zamieścić je w dowolnym miejscu w Internecie, możesz fotografować Wieżę tylko w ciągu dnia. Nocne zdjęcia Wieży Eiffla są chronione prawem autorskim.
Ale gdzie jest najlepsze miejsce do fotografowania wieży? Przyjrzyjmy się, choć pamiętaj, że w całym mieście jest wiele punktów widokowych na wieżę gdzie fotografia będzie miała miejsce do popisu.

Podstawa wieży – będziesz potrzebować obiektywu szerokokątnego, aby jak najlepiej wykorzystać tutaj punkty widokowe, a będziesz dążyć do uzyskania szczegółowych zdjęć konstrukcji.
Z wieży – Możesz wejść na wieżę i sfotografować widoki miasta, jakie oferuje.
Trocadero – to jedno z najlepszych miejsc do fotografowania wieży Eiffla. Obudź się wcześnie, aby uchwycić wieżę na tle płyt chodnikowych na pierwszym planie. Lub użyj fontanny jako linii prowadzącej do wieży.
Champ de Mars – to jest park, który prowadzi do wieży Eiffla. Możesz go znaleźć po przeciwnej stronie od Trocadero. Należy pamiętać, że park jest często bardzo ruchliwy.

Najlepszy czas na wizytę – aby uniknąć tłumów, idź na wschód słońca. Chociaż objęta prawem autorskim wieża jest piękna, gdy jest oświetlona przez niebieską godzinę.

Luwr

Słynne Muzeum Luwr w Paryżu jest dobrze znane na całym świecie jako Galeria Sztuki. Muzeum oferuje możliwość robienia zdjęć wnętrz stałych eksponatów, ale zabrania używania lampy błyskowej.
Dobrze jest mieć zestaw zdjęć z muzeum lub galerii w zestawie fotografii podróż niczej, więc skorzystaj z okazji, aby poćwiczyć fotografowanie sztuki.
Nie zapomnij też poświęcić czasu na obejrzenie grafiki. To wspaniałe źródło inspiracji i piękna historia.
Wielu fotografów robi też zdjęcia na zewnątrz tego budynku. Słynna szklana piramida to inspirujący wybór nowoczesnej architektury zestawionej z bardziej tradycyjną fasadą Luwru.
Spójrz na niebieską godzinę i statyw, aby uzyskać najlepsze wyniki z tego miejsca.

Notre-Dame de Paris

Na Île de la Cité w centrum Paryża stoi Notre Dame. To kolejne świetne miejsce, aby zatrzymać się i zrobić zdjęcia Paryża.
Warto przyjechać wcześniej, aby pokonać tłumy, chociaż to stwierdzenie jest prawdziwe w przypadku większości miejsc w Paryżu.
Fasada – Front Notre Dame to świetny temat. Przed nim znajduje się otwarta przestrzeń, więc możesz spróbować kilku różnych kompozycji.
Z wieży – ze szczytu wieży roztacza się ładny widok na Sekwanę, a na pierwszym planie zdjęcia można skomponować elementy katedry z krajobrazem Paryża w tle. Przyjedź wcześnie, aby uniknąć wskazówek, i idź prosto na wieżę.
Wnętrze – Wnętrze większości budynków sakralnych jest fotogeniczne, a Notre-Dame nie jest wyjątkiem. Poszukaj szczegółowych zdjęć witraży, stojaków i ciekawej architektury. Użyj obiektywu szerokokątnego, aby uchwycić szeroką scenę dachu lub centralnej części kaplicy katedry.
Brzeg Sekwany – Z południowej strony rzeki są doskonałe punkty widokowe na tyły katedry lub most nad rzeką. Przyjedź rano ze słońcem za sobą, o zachodzie słońca lub w niebieskiej godzinie, aby uzyskać najlepsze warunki fotograficzne.

Najlepszy czas na wizytę – wczesnym rankiem na wejście na wieżę i sfotografowanie budynku z południowego brzegu Sekwany.

 

Author: fotofaktory.pl