Jak zrobić dobre zdjęcia samochodu – sprawdź!

Fotografowanie samochodów może być zabawne, ekscytujące i bardzo satysfakcjonujące. Niezależnie od tego, czy jesteś gotowy zejść i zabrudzić się zdjęciami samochodu terenowego, czy też zrobić zdjęcia redakcyjne luksusowego samochodu, pokażemy Ci, jak uchwycić osobowość tego pojazdu niezależnie czy jest to bmw, audi czy citroen!

Wybierz wyjątkową perspektywę, aby ją wyróżnić

Chcesz wiedzieć, jak najlepiej wyróżnić fotografie samochodu? Unikaj strzałów z głównego nurtu. Znajdź coś wyjątkowego.
Jasne, jeśli pracujesz dla klienta, może on mieć konkretne pomysły. Ale podczas pstrykania wyjdź z siebie. Znajdź ekscytującą lokalizację lub niezwykły kąt.
Spójrz na samochody z nowej perspektywy. Rób zdjęcia lotnicze lub użyj drona, aby uchwycić auto w większym kadrze.
Pamiętaj, że czasami najlepsze wyniki pochodzą z nieoczekiwanych ustawień.

Fotografia samochodów może też obejmować ludzi. Zrób ujęcie osoby prowadzącej samochód lub otwierającej jego drzwi.
Możesz także uchwycić kogoś stojącego z dumą z automatem w tle.
Zapomnij jednak o prezentowaniu gorących modeli z pojazdami. To frazes, który zwykły robić magazyny samochodowe. Nie zostanie przyjęty z zadowoleniem w 2020 roku.
Ważne jest, aby znaleźć temat, który pasuje do charakteru samochodu. Ludzie mogą lepiej odnieść się do zdjęcia, jeśli podoba im się osoba na nim.
Marketing wciąż opiera się na stereotypach. Lamborghini ma określoną grupę docelową. Upewnij się, że model, który wybierzesz do zdjęcia, pasuje do celu.

Zrób zdjęcie wnętrza, aby pokazać więcej samochodu

Wsiądź do samochodu i zrób tam zdjęcia. Ludzie spędzą czas jeżdżąc wewnątrz pojazdu nie stojąc na zewnątrz i podziwiając go – nawet jeśli to najpiękniejszy czterokołowy model na świecie.
Skoncentruj się na kierownicy i desce rozdzielczej. To jest obszar, który ludzie będą widzieli przez cały czas. Jeśli istnieją specjalne funkcje, takie jak ekran, pamiętaj o uwzględnieniu ich na zdjęciu.

Kompozycja jest kluczowa na każdym zdjęciu. Ludziom bardziej podoba się strzał, jeśli jest dobrze skomponowany.
Skorzystaj z zasad, których nauczysz się w fotografii: wiodących linii, zasady trójpodziału lub złotego podziału. Możesz bawić się lokalizacją lub kolorami.

Znajdź najlepsze warunki oświetlenia

Oświetlenie sprawi, że Twoje zdjęcia będą lepsze! W przypadku inscenizacji plenerowej musisz zdecydować, o której porze dnia chcesz zacząć.
Najbardziej idealny czas to złota godzina. Czas ten obejmuje pierwszą godzinę po wschodzie słońca i ostatnią godzinę światła przed zachodem.
Jeśli robisz zdjęcia samochodów w pełnym słońcu, spróbuj użyć reflektora lub parasola. Znalezienie cienia lub przyciągnięcie ładnego filtra też może pomóc.
W przypadku trudniejszego oświetlenia umieść aparat na statywie i nie ryzykuj drgań aparatu!
Może to być szczególnie korzystne w przypadku niektórych modeli aparatów z niższej półki, które nie radzą sobie dobrze z wysokimi czułościami ISO. Pozwala ograniczyć czułość ISO i migawkę do minimum, aby zmniejszyć hałas.
Pamiętaj, że kolory i lakier samochodu wpływają również na porę dnia, w której fotografujesz. Większość kolorów nie znosi bezpośredniego światła słonecznego. Ale niektóre kolory naprawdę dobrze z nim współpracują.
Kolor będzie również określał tło i lokalizację zdjęcia. Niektóre kolory współpracują z odpowiednim tłem. Pomyśl o czerwonym pojeździe w zielonym otoczeniu.
Samochody z matowym wykończeniem radzą sobie lepiej w różnych sytuacjach oświetleniowych ze względu na brak refleksów. Tradycyjne wykończenia będą lepiej reagować przy bardziej równomiernym oświetleniu.

Fotografia opowiada historie. Jak każdy dobry gawędziarz wie, ustawienie jest najważniejsze. Wybór odpowiedniego miejsca na zdjęcia samochodu wyrazi uczucie i określi charakter zdjęć.
Upewnij się, że tło pasuje do samochodu i motywu. Egzotyczny samochód może nie być odpowiedni w błotnistym terenie. A samochód terenowy mógłby źle wyglądać przed eleganckim hotel em.
Nie bój się, aby samochód stał się częścią tła, pozwól mu na interakcję! Przykładami mogą być samochody przejeżdżające przez błoto, zbierające kurz, pokonywanie przeszkód itp.
Potrzebujesz też tła, które nie przytłacza pojazdu. Unikaj rozpraszania się w tle, które odciągnie wzrok widza od samochodu.

Author: fotofaktory.pl