Uchwycić to, co niewidzialne gołym okiem

Zakochaj się w makro

Dawniej, fotografie kwiatów wykonywane były encyklopedycznie. Nie wydobywano z nich głębi. Warto to robić i to pragniemy podkreślić. Odpowiednie operowanie obiektywem i praca światłem daje duży efekt. Soczewka makro pozwoli na wykonywanie zbliżeń. Tak samo, jak teleobiektyw. Fotografie kwiatów wykonywane optyką o ogniskowej o 200 do 600 mm wyglądają obłędnie.
Gdy zogniskujesz szkło na obiekcie, później nie będziesz chciał oderwać wzroku od niego. Głębia ostrości jest skupiona na obiekcie, gdy cała reszta będzie mniej wyraźna. Wprawieni fotografowie często nie mogą się pohamować i robią sesje, np. owadom. W zbliżeniu, każdy ich szczegół wygląda niesamowicie. Technika makro pozwoli Ci także wykonać w zbliżeniu ciekawe zdjęcia roślin.

Odkrywaj piękno cudów natury

Brunnera wielkolistna rośnie na wiosnę i z bliska wygląda jeszcze lepiej niż z daleka. Ma niebieskie płatki, srebrne liście z zielonym obrzeżem i unerwieniem. To odmiana „Jack Frost”. Warto szukać inspiracji także koło swojego domu. Odkryj w sobie ciekawość świata i szukaj jak najlepszych ujęć.
Zdjęcia roślin po deszczu zawsze są w cenie.

Proste rady, jak uzyskać wymarzony efekt

Fotografie kwiatów z bliska wykonuje się optyką szerokokątną. Użycie przesłony pozwala ograniczyć głębie ostrości. Wówczas tło zostaje rozmyte, a obiekt jest wyszczególniony. Żeby osiągnąć najlepszy efekt zapamiętaj te rady. Przede wszystkim, wybierz temat. Jeśli Twój ogród bogaty jest w roślinność, to wybierz jedną. Taką w dobrej kondycji. Postaw statyw i zrób ujęcie z tylnym oświetleniem. Najlepiej, gdy w czasie pochmurnej pogody uchwycisz zacienione tło. Gwarantujemy, że fotografie kwiatów będą z prawdziwego zdarzenia.

Stwórz swoje miejsce spotkań z naturą

Zadbany ogród odwdzięcza się człowiekowi swoim pięknem. Pomyśl tylko, w jak pięknych okolicznościach przyrody pobudzasz kreatywność. Możesz próbować różnych technik dokumentowania natury. Ogród może być Twoim miejscem odkrywania świata i poszukiwania ciekawych rozwiązań. Postaraj się, aby obfitował w różne rodzaju roślinność. W dogodnych warunkach możesz napawać się naturą. Możesz przyłożyć rękę do jej rozkwitu.

Author: fotofaktory.pl