Proste wskazówki, jak osiągnąć wymarzony obraz

Proste sposoby na dbanie o żywotność

Projektory ułatwiają nam życie odkąd tylko weszły na rynek. Korzystamy z nich dużo. Często jednak po skończonych projekcjach szybko wyłączamy. Popełniamy niewinne błędy, które wpływają na ich żywotność.
Pewna dbałość o serwis sprawi, że otrzymają one drugie życie. A Ty natomiast, piękny obraz. Dołóż starań, aby cieszyć się doskonałym efektem wizualnym. Zrobisz to dzięki naszym prostym radom.

Czy da się uniknąć nagłego wyłączenia?

Należy pamiętać o zasadach wyłączania. Nagłe odłączenie kabla od zasilania zagraża lampie. Może dojść do wybuchu lampy. Problem stanowią przerwy w dostępie prądu. Na to polecamy zaopatrzyć się w zasilacz UPS. Przy jego użyciu napięcie zostanie podtrzymane. Można uniknąć utraty danych, gdy korzystasz z kontroli zasilania.

Zachowaj bezpieczeństwo

Uważaj, w czym przenosisz rzutniki. Powinny znajdować się w zabezpieczającej torbie. Zawsze obiektywami do góry. Przy przypadkowym uderzeniu może dojść do uszkodzenia mechanicznego. Należy także nie doprowadzać do przegrzania elektroniki. Wówczas lampa i wiatrak przestają działać. Może się to stać, gdy projektory nie będą odpowiednio użytkowane.

Poprawna konserwacja jest kluczowa

Rzutniki zadbane, czyli czyste na pewno długo nam posłużą. Sprawdzaj regularnie, czy w kratkach wentylacyjnych jest kurz. Osadzanie się go na elektronice doprowadza do przegrzewania. Wentylacja jest wówczas mniej wydajna. A jej celem jest utrzymanie niskiej temperatury. Użycie sprężonego powietrza także jest świetnym pomysłem. Poczekaj, aż po skończonej pracy projektory będą miały chwilę na „oddech”. Dopiero po schłodzeniu, wyłącz i odłącz zasilanie. I pamiętaj. Warto czyścić filtr sprężonym powietrzem.

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Nie zaniedbuj rutynowych przeglądów. One wszystko powiedzą o stanie lamp.
Oferowany przez nas serwis stoi na najwyższym poziomie. Naszą misją jest dostarczanie Państwu odpowiedniej diagnozy. Dokładnie sprawdzamy i oczyszczamy optykę z kurzu i zabrudzeń. Dobrze wiedzieć, że projektory uruchamiane w słabo wentylowanych pomieszczeniach będą się uszkadzać. Wiedząc to, sprawdzamy stan wentylatorów i wiatraków. Często kratki są zapchane, a filtry powietrza niewymieniane. Należy dążyć do zwiększenia efektywności chłodzenia. Mając świadomość, jak dopieszczać rzutniki oferujemy Państwu naszą gamę usług.

Author: fotofaktory.pl