Początki w fotografii modowej

Robienie pokazów mody to zawsze świetna zabawa, ale fotografowanie na wybiegu również wymaga dużo czasu i zaangażowania.
Jeśli chcesz wypróbować fotografię z wybiegu, mamy dla Ciebie kilka wskazówek dotyczących fotografii mody, które pomogą Ci zacząć.

Zacznij od małych lokalnych pokazów mody

Zanim przejdziesz od razu do fotografii eventowej, zastanów się nad pójściem na pokaz mody i zobacz, jak on działa. W ten sposób będziesz wiedział, co robić, zanim sięgniesz po aparat.

Jednymi z najlepszych wydarzeń są pokazy mody na uniwersytetach czy otwarte pokazy. Ponieważ nie są komercyjne, bezpieczeństwo jest luźne, a atmosfera jest bardziej swobodna.
Oznacza to, że masz większą swobodę chodzenia, a nawet rozmów z modelkami i projektantami.
Oprócz pokazów mody na uczelniach, istnieją również lokalne sklepy z modą, które lubią prezentować swoje produkty na lokalnych imprezach.
Tego typu sprawy zdarzają się tylko raz na jakiś czas. Miej oczy szeroko otwarte na wszelkie ogłoszenia w Internecie, a nawet w gazetach. Kto wie, możesz mieć szczęście i weźmiesz udział w jednym.

Wiele miast organizuje obecnie przynajmniej dwa razy w roku „tydzień mody”. Dowiedz się, czy w Twojej okolicy jest taki i kup bilet, aby w nim uczestniczyć. Większość z nich obejmuje zarówno międzynarodowe marki, jak i lokalne oferty.
Tego typu pokazy to doskonała okazja, aby zobaczyć, jak wygląda prawdziwy pokaz mody.

Upewnij się, że możesz zabrać kamerę na wydarzenie

Ponieważ dopiero zaczynasz, nie będziesz mieć takiego samego dostępu do programów, jak profesjonalni fotografowie.
Oznacza to, że możesz w ogóle nie być w stanie przynieść aparatu.
Różne pokazy mody rządzą się różnymi zasadami, jeśli chodzi o sprzęt fotograficzny.
Wiele dużych wydarzeń często w ogóle nie pozwala widzom przynosić kamer. Powodem jest to, aby ich zawartość była wyłączna.
Ale są też mniejsze programy, które pozwalają na określone typy kamer, a inne pozwalają nawet zabrać ze sobą, co chcesz. Robią to, ponieważ jest to dla nich w zasadzie wolna prasa.
Przed wyjazd em zbierz informacje i dowiedz się, co możesz, a czego nie możesz przynieść. Jeśli przepisy stanowią, że nie możesz zabrać ze sobą teleobiektywu, nie przynoś go. W przeciwnym razie w ogóle Cię nie wpuszczą.

Jeśli wydarzenie pozwala ludziom tylko przynieść nieprofesjonalne aparaty, weź ze sobą aparat typu „wyceluj i zrób zdjęcie” z funkcją zoomu. Chociaż nie zawsze oferuje najlepszą jakość, jest kompaktowy i wiele programów woli go od masywnych lustrzanek cyfrowych.
Możesz go używać, dopóki nie zdobędziesz wystarczającego doświadczenia i ostatecznie zostaniesz wpuszczony z profesjonalnym sprzętem.

Uwzględnij szczegóły, aby podkreślić atmosferę

Wielu początkujących fotografów zbytnio kładzie nacisk na fotografowanie modelek, w ten sposób zapominają o strojach. Nie zdają sobie sprawy z tego, że ubrania zawsze powinny być ich priorytetem. Niekiedy te ujecia ukazują również klimat pokazu. Ubrania takie jak wytworne suknie z wycięciami wskazują na inną atmosferę pokazu a haftowana koszula na inną.
Dlatego robiąc zdjęcia na wystawie, zwróć uwagę na to, w co ubrane są modelki. Nie spiesz się, aby przyjrzeć się zawiłościom ich ubrań i zrobić im zdjęcia.

Jeśli dana marka oferuje buty lub akcesoria, uwzględnij je w swoim ujęciu. Jeśli to możliwe, zrób zbliżenie, aby zaprezentować produkt.
Powinieneś także robić zdjęcia połowy ciała zamiast samych zdjęć całego ciała. W ten sposób ludzie będą mieli również szansę zobaczyć lepiej stroje. Fotograf mody musi zwracać na to uwagę!

Author: fotofaktory.pl