Wybierz swój styl fotografii ślubnej

Jeśli chcesz zostać fotografem ślubnym, musisz wiedzieć, jaki styl fotografii ślubnej będzie dla Ciebie najlepszy. Aby pomóc Ci w podjęciu decyzji, oto charakterystyka kilku najważniejszych i najpopularniejszych obecnie stylów fotografii ślubnej.

Czy musisz wybrać styl fotografii ślubnej?

Na całym świecie jest wielu fotografów ślubnych. Kiedy para zacznie szukać swoich, porównuje listę potencjalnych kandydatów.
Bez wątpienia wszyscy fotografowie z tej listy byliby naprawdę utalentowani, więc kogo by wybrali?
To właśnie w tych momentach posiadanie określonego stylu fotografii ślubnej może być ważne. I może dać ci przewagę nad innymi fotografami.
Twój styl wiele o Tobie powie klientom. Jak wyglądałyby zdjęcia z ich ślubu, Twój sposób pracy, a nawet przebłysk tego, kim jesteś jako osoba!

Jeśli jesteś nowy w branży, tworzenie własnego stylu od podstaw może być dla Ciebie przytłaczające. Możesz zacząć od umieszczenia się w jednym z wielkich stylów fotografii ślubnej. A potem możesz rozwijać swój własny styl w miarę zdobywania doświadczenia.

Istnieje wiele stylów fotografowania, które można zastosować na weselach. Niektóre są skrupulatne i pouczające, inne są wolne od ograniczeń i otwarte na możliwości. Niezależnie od tego, który styl bardziej Ci się podoba, jedną rzecz chcę wyjaśnić. Wszystkie style wymagają od fotografa odpowiedniego przygotowania.
Dowiedz się, czego szukają klienci, dowiedz się, jakie będzie oświetlenie i inne warunki otoczenia. Nie pozwól sobie przegapić kluczowych ujęć, ponieważ nie byłeś przygotowany.

Fotoreportaż ślubny

W tym stylu fotografii ślubnej najważniejsze jest uchwycenie emocjonalnej części ślubu, tak naturalnej i surowej, jak to tylko możliwe. Fotograf nie manipuluje scenami ani nie pozuje ludzi podczas ujęć. Zamiast tego polega na „uchwyceniu” chwil. W końcu w tym dniu emocje ludzkie są najważniejsze: miłość, wzruszenie czy radość.

Ten styl jest idealny dla par, które chcą, aby wspomnienia weselne były pełne emocji. Być może nie lubią pozować i / lub wolą nie zajmować się zdjęciami podczas imprezy.
Obrazy mogą wydawać się spontaniczne. Ale ten styl fotografii wymaga wielu przygotowań przed ślubem. Ważne jest, aby przewidzieć każdą znaczącą chwilę, aby ją uchwycić.
Przed Wielkim Dniem zwykle odbywa się kilka spotkań między parą a fotografem. Możesz zadać wiele pytań dotyczących tego jaki to będzie ślub. Mogą to być informacje o tym, kto jest kim, szczegółowy harmonogram lub ewentualne niespodzianki.

Artystyczna fotografia ślubna

W przypadku fotografii artystycznej, ogólnie rzecz biorąc, celem zdjęcia nie jest tak bardzo dokumentowanie tego, co „siedzi” w środku. Chodzi raczej o wyrażenie pomysłu lub emocji z umysłu fotografa. W tym stylu fotograf stara się nakłonić widza do obejrzenia zdjęcia i odnalezienia głębszego znaczenia. Robią to poprzez szczegóły, kompozycję, połączenie z innymi zdjęciami itp.

Dzieła sztuki dobrze komponują się z fotografią ślubną. Zwłaszcza jeśli chcesz przekazać więcej historii dnia niż to, co uchwycisz w danym momencie.
Wykonywanie artystycznych zdjęć ślubnych zazwyczaj wymaga uprzedniego przewidzenia chwil i zaplanowania zdjęć. Obejmuje to rozważenie rozmieszczenia szczegółów i akcesoriów, takich jak kompozycja kwiatowa w tle, obrączki, oświetlenie, kompozycja i ustawienia aparatu.

Tradycyjna / klasyczna fotografia ślubna

Tradycyjne style fotografii ślubnej są zwykle dość formalne. Fotografowie ślubni zwykle przejmują kontrolę, organizują tematy i scenerię oraz udzielają szczegółowych instrukcji.
W tych stylach fotografii ślubnej nic nie jest pozostawione przypadkowi, zdjęcia są czyste, eleganckie i dobrze zaplanowane.
Styl tradycyjny / klasyczny jest często używany podczas bardziej uroczystych części dnia ślubu. Mogą to być oficjalne zdjęcia rodzinne, krojenie ciasta itp.

Ten styl istnieje od dziesięcioleci, a mimo to nadal uważa się go za aktualny. Podoba się zarówno klientom, jak i fotografom, ponieważ zapewnia eleganckie ujęcia i ponadczasowe zdjęcia. Mogą one upamiętniać ważny dzień pary w stylu odpowiednim dla przyszłych pokoleń.

Kolejną zaletą klasycznego stylu fotografii ślubnej jest to, że badani zazwyczaj wiedzą, czego się od nich oczekuje. Są przygotowani na otrzymanie wskazówek od fotografa ślubnego. Dopuszczalna jest nawet prośba o powtórzenie określonej czynności (np. Pocałunku, podniesienia szklanki).
Wadą tradycyjnego stylu jest to, że wymaga dużo reżyserii i pozowania. To może męczyć badanych. Ważne jest, aby mieć dobrą komunikację i zrozumienie tematów.
Ważne jest również, aby ludzie czuli się na tyle komfortowo, aby wyrażali prawdziwe emocje. W tym celu fotograf ślubny musi być skupiony i doświadczony.

 

Author: fotofaktory.pl