Dobierz sprzęt do swoich potrzeb

Chociaż można śmiało powiedzieć, że aparaty bezlusterkowe przyciągają ostatnio uwagę, pozostaje prawdą, że wciąż istnieje dość duży rynek dla tych, którzy wolą pracować z tradycyjną lustrzanką.

Wyznacz swoje potrzeby

Na szczęście dla tych ludzi na rynku jest jeszcze duży wybór, w zależności od tego, czego szukasz.
Niezależnie od tego, czy jesteś amatorem, na samym początku kariery fotograficznej, czy pracującym profesjonalistą, możesz znaleźć coś odpowiadającego Twoim potrzebom. W rzeczywistości, jeśli twój budżet jest napięty, prawdopodobnie znajdziesz znacznie lepszy wybór na rynku lustrzanek cyfrowych, gdzie technologia jest starsza i bardziej ugruntowana. Profesjonalne lustrzanki dla niektórych mogą oznaczać nawet kredyt, ponieważ nie są to tanie sprzęty.

Wybór „najlepszej” pojedynczej lustrzanki cyfrowej nie jest łatwym zadaniem. Żadnych dwóch konsumentów nie ma dokładnie takich samych potrzeb, a profesjonalna lustrzanka cyfrowa będzie dla nowicjuszy całkowitą przesadą. Jeśli jednak siedzisz gdzieś między nimi i szukasz dobrego wszechstronnego sprzętu naszym ulubionym pozostaje Nikon D500.

Ostatnio nie było zbyt wielu nowych lustrzanek cyfrowych, ale jednym z nich, który zadebiutował i pasuje również do kategorii „wszechstronnych”, jest Canon EOS 90D. Dla tych, którzy dopiero zaczynają, warto też wypróbować Canon EOS 250D, podczas gdy starszy Nikon D5600 jest teraz okazją.

Jak kupić najlepszą lustrzankę

Kiedy po raz pierwszy myślisz o lustrzance cyfrowej, możesz zastanowić się, co chcesz osiągnąć dzięki fotografii. Może myślisz o wymianie z kompaktowego aparatu lub smartfona, ponieważ chcesz poważniej potraktować swoje zdjęcia. W takim przypadku podstawowa lustrzanka cyfrowa może naprawdę pomóc zwiększyć Twoje umiejętności.

Być może już od jakiegoś czasu korzystasz z lustrzanki cyfrowej i jesteś gotowy zrobić kolejny krok. W takim przypadku zapoznaj się z opcjami średniego zasięgu, które dają więcej miejsca na rozwój i jeszcze bardziej podniosą jakość fotografii.

Jeśli jesteś profesjonalistą pracującym lub entuzjastą wysokiego poziomu, potrzebujesz najlepszego aparatu, który oferuje zarówno fantastyczną wysoką jakość obrazu, jak i doskonałą użyteczność.

Jeśli jesteś początkujący, spójrz na aparaty takie jak Canon EOS 800D i Nikon D5600. Jest też nowszy Canon EOS 250D. Wszystkie te modele zapewniają dobrą równowagę, zapewniając znacznie lepszą jakość obrazu niż Twój telefon jest w stanie zebrać, a jednocześnie nie jest zbyt przytłaczający, gdy dopiero zaczynasz swoją fotograficzną podróż.

Być może chcesz czegoś bardziej skomplikowanego. Spójrz na Nikon D500, Canon EOS 7D Mark II i Canon EOS 90D. Są to znakomite, wszechstronne urządzenia, które radzą sobie z różnymi tematami – idealne dla hobbystów. Jeśli chcesz zastanowić się nad odwróceniem uwagi od dwóch dużych hitterów, spójrz na Pentax KP – szczególnie jeśli masz do dyspozycji loft pełen starego szkła.

 

Author: fotofaktory.pl