Dlaczego fotografia jest ważna dla Twojej firmy?

Bardzo ważne jest, aby Twoja witryna była estetyczna. Bądźmy szczerzy, brzydkie strony internetowe nie sprawią, że ktokolwiek będzie wracał. Twoja witryna również bezpośrednio odzwierciedla Twój biznes, dlatego bardzo ważne jest, aby wyglądała świetnie. Świetne zdjęcia mogą to umożliwić. Przeglądając zdjęcia do swojej witryny, możesz zrobić zdjęcia z internetu lub zainwestować w profesjonalnego fotografa. To drugie byłoby zaleceniem, ponieważ zrobienie własnych zdjęć może przenieść Twoją witrynę na wyższy poziom. Oto kilka powodów, dla których fotografia jest jedną z najważniejszych rzeczy w Twojej witrynie.

Marketing wizualny.

Ludzki mózg naprawdę kocha obrazy. Po wysłuchaniu informacji ludzie będą pamiętać tylko 10% z nich trzy dni później. Jeśli jednak ta informacja jest połączona z dobrym obrazem, liczba ta wzrasta do 65%. Ponadto obrazy są bardzo przyjemne dla oczu i rozbijają treść tekstu. Zdjęcia, filmy i infografiki są bardzo ważnym elementem zapewniającym inwestowanie i powrót odwiedzających. Świetne zdjęcia w Twojej witrynie pokazują również odwiedzającym, kim jesteś i czym się zajmujesz, bez konieczności czytania ani słowa.

Optymalizacja witryn pod kątem wyszukiwarek (SEO).

Świetne zdjęcia mogą pomóc w pozycjonowaniu Twojej witryny. Jasne, słowa kluczowe w Twoich blogach są tym, co umieszcza Twoją witrynę wyżej na liście Google, ale co sprawia, że użytkownicy klikają link do Twojej witryny? Kino. Ładne, profesjonalne zdjęcia pomagają uatrakcyjnić treści online, dzięki czemu treści Twojej firmy mają przewagę nad konkurencją. Zdjęcia świetnie sprawdzają się także w innym ogromnym medium: Social Media. Wpisy zawierające obraz na każde 100 słów są udostępniane dwa razy częściej niż te, którym brakuje dobrych zdjęć. Zdjęcia po prostu przyciągną do Twojej witryny znacznie więcej osób, więc musisz je mieć.

Fotografia marki osobistej.

Im częściej korzystasz z usług fotografa lub sam robisz zdjęcia, tym bardziej zaczniesz tworzyć własną markę zdjęć. Styl zdjęć, które chcesz wykorzystać w swojej firmie, zacznie się dostosowywać do czasu. Ustalając spójny motyw, widzowie mogą skojarzyć ten styl z Tobą i Twoją firmą. Jedną z największych zalet tworzenia osobistej marki zdjęć jest to, że fotograf może wykonać większość, jeśli nie całą pracę. Wystarczy, że podzielisz się z nim swoją wizją.

Świetna fotografia może pomóc w rozwoju Twojej firmy.

Jakość obrazu jest integralną częścią sprzedaży produktów online. Kiedy ludzie kupują produkt i widzą świetne zdjęcie, są bardziej skłonni do zakupu. Według National Retail Foundation 94% osób uważało, że jakość obrazu jest ważna przy zakupie produktów. Wykorzystanie świetnych zdjęć jest najważniejsze w sprzedaży produktu.

Każda firma ma inne potrzeby w zakresie doskonałej fotografii. Zdjęcia mogą pozytywnie wpłynąć na marketing wizualny, SEO, markę osobistą Twojej firmy i rozwój firmy. Ludzi przyciągają zdjęcia, co oznacza, że każda firma powinna mieć wiele świetnych!

 

Author: fotofaktory.pl