Fotoblogi – różne odsłony zdjęć.

Fotoblogowanie naprawdę eksplodowało w Internecie. Obecnie bardziej niż kiedykolwiek istnieje wiele opcji niedrogich aparatów cyfrowych i mnóstwo witryn do udostępniania zdjęć. Fotoblogi robią ludzie z różnych środowisk i z różnych powodów.

Niektórzy są amatorami, inni profesjonalistami, a jeszcze inni są gdzieś pomiędzy. Podsumowując, ludzie na całym świecie lubią być w kontakcie, otrzymywać opinie i dzielić się pomysłami, a fotoblogowanie to świetny sposób na osiągnięcie tego. Czytaj dalej, aby uzyskać dodatkowe informacje i pomysły na temat założenia własnego fotobloga.

Czym jest fotoblog?

Fotoblog to w zasadzie blog stworzony w celu udostępniania zdjęć. Ogólnie zdjęcia są publikowane i porządkowane w odwrotnej kolejności chronologicznej, tak że każdy nowy post z aktualnymi zdjęciami trafia na górę lub na pierwszą stronę. Zdjęcia są zwykle opatrzone podpisami, które informują innych, gdzie i jak zostały zrobione. Często fotoblog ma jednoczący temat, ale czasami są one tak samo przypadkowe i rozproszone, jak ludzie, którzy je blogują.

O czym możesz fotoblogować?

Krótka odpowiedź brzmi: o wszystkim. Fotoblogi mogą być dobrze zorganizowane wokół tematu lub być bardziej płynne i losowe, jak strumień myśli. Bez względu na to, jak zorganizowany będzie twój blog, oto kilka świetnych pomysłów na motywy, które pomogą Ci zacząć:

Obiekty.

Wyjdź z dom u i znajdź interesujących ludzi, miejsca i rzeczy. Wyceluj aparat i strzel fotkę. Dobre miejsca do odwiedzenia i znalezienia interesujących okazji do robienia zdjęć obejmują parki, place zabaw, stare budynki, cmentarze, szlaki turystyczne, ogrody, plaże, widoki na góry i wydarzenia społeczne.

Timelapse.

Przy odrobinie cierpliwości, dobrego statywu i taśmy (do oznaczenia położenia statywu) możesz wykonać serię zdjęć tego samego obiektu lub miejsca w czasie. Możesz rozważyć zrobienie zdjęcia sadzonki, która walczy w górę i wreszcie zakwita pięknym kwiatem.

Zdjęcie dnia.

Proste, jak się wydaje. Zrób jedno zdjęcie dziennie, opublikuj je i skomentuj lub opatrz podpisem. Twoje fotografie mogą być losowe lub wyśrodkowane wokół tematu. Bądź jednak sumienny. 365 dni to duże zobowiązanie. Może rozważ jedno zdjęcie tygodniowo.

Pokaż postęp.

Nie każdy jest świetnym profesjonalistą lub nie każdy może sobie pozwolić na najnowsze i najlepsze aparaty, ale nie oznacza to, że powinieneś czekać na założenie fotobloga, kiedy opanujesz sztukę fotografii. Zamiast tego rozważ po prostu publikowanie zdjęć podczas ich robienia, zapraszanie do opinii, zapisywanie w dzienniku swoich doświadczeń, a możesz zaskoczyć się postępem, jaki możesz poczynić w swoich umiejętnościach fotograficznych.

Techniki udostępniania.

Osoby korzystające z internetu i czytające blogi często cenią społeczność i swobodny przepływ informacji. Rozważ i powiedz światu to, co wiesz. Zacznij od opublikowania dobrych postów na fotoblogach „jak to zrobić”, omów techniki stosowane w terenie lub w studiu, podziel się cennymi i istotnymi informacjami oraz poproś o opinie. Zastanów się nad wyborem jednego tematu na raz, zostań ekspertem, a następnie podziel się swoim doświadczeniem i wiedzą.

Dziennik z podróży.

Czy masz ochotę wypłynąć w żagle, wędrować po bezdrożach lub podróżować do nowych i ekscytujących miejsc? Rozważ udokumentowanie tego zdjęciami w dzienniku z podróży. Pamiętaj, że nie musisz być bogaty ani podróżować do jakiegoś egzotycznego miejsca. Po prostu zejdź z utartych ścieżek i odkryj ciekawe miejsca, poznaj niezapomnianych ludzi i weź udział w zabawnych rozrywkach. Następnie wykonaj fotoblog. Nawet jeśli Twoja aktywność lub miejsce docelowe nie jest ekstremalne lub zapierające dech w piersiach, rób zdjęcia i dokumentuj swoje doświadczenia z własnej perspektywy. Inni mogą uznać to za interesujące.

Author: fotofaktory.pl