Zrób zdjęcia jak z najnowszego katalogu

Czy ty lub ktoś, kogo znasz, myśli o sprzedaży lub wynajmie nieruchomości? Czy to dom, mieszkanie, restauracja czy hotel; kluczem do sukcesu w marketingu są urzekająco dobrze naświetlone i dobrze skomponowane zdjęcia. Jak fotografować wnętrza i wyposażenie domu? Oto kilka wskazówek, jak skutecznie sfotografować jasne wnętrze z widocznym widokiem z okna. Dowiedz się, jak układać zdjęcia w nawiasy, tak aby gotowe zdjęcia pokazywały wnętrze pokoi w sposób przejrzysty i doskonale wyważony.

Czego potrzebujesz?

Oto, co będzie potrzebne do fotografowania wnętrz:

-DSLR z funkcją automatycznego braketingu.
-Statyw
-Obiektyw szerokokątny – w zależności od matrycy aparatu użyj obiektywu najszerszego z dostępnych.
-Spust migawki – nie jest konieczny, ale bardzo przydatny w celu ograniczenia ruchu aparatu (powodującego rozmycie obrazu) podczas naciskania migawki.

Przygotuj wnętrze

Po pierwsze, zaleca się wykonanie małej domowej inscenizacji pomieszczeń, które chcesz sfotografować. Usunięcie bałaganu i czystości zdecydowanie poprawi jakość zdjęć. Możesz zaaranżować kwiaty i miski z owocami, aby rozgrzać wnętrze i sprawić, że będzie wyglądać zachęcająco. Oczyszczenie podłogi z bałaganu sprawi, że pokoje będą wyglądać bardziej przestronnie.

Nie musisz remontować ani przejść przez cały proces przeprowadzki, ale zdecydowanie wcześniejsze planowanie sprawi, że Twoje zdjęcia będą wyglądać bardziej profesjonalnie. Czasami wystarczy przenieść kilka mebli lub odłożyć rzeczy do innego pokoju. Włącz wszystkie światła, które według ciebie nadadzą głębi pokojowi i otwórz wszystkie zasłony i żaluzje.

Jaki obiektyw?

Obiektyw szerokokątny jest najlepszy do tego typu fotografii, ponieważ chcesz uzyskać większą przestrzeń w kadrze. Często zdarza się, że strzelanie z rogów pokoju i umieszczenie trzech ścian w ujęciu pomoże widzowi lepiej poczuć wielkość pokoju. Czasami strzelanie z drzwi działa również dobrze, jeśli pomieszczenie jest bardzo małe.

Ustaw aparat na statywie i rób zdjęcia na wysokości talii, a nie na wysokości oczu. Piony muszą być proste, a opuszczając aparat i strzelając prosto, uzyskasz lepiej skomponowane zdjęcie z lepszym kątem. Spójrz na widok z kamery i spróbuj zapewnić proste pionowe linie, patrząc na szafki lub wysokie meble.

Ustaw funkcję automatycznego bracketingu aparatu (AEB), aby wykonać kilka zdjęć. W zależności od ilości światła w każdym pomieszczeniu konieczne będzie zrobienie od 3 do 9 ekspozycji z bracketingiem w odstępach od 1 do 1, 5 stopnia między nimi. Korzystaj z naturalnego światła tak często, jak to możliwe więc wybierz porę sesji do pory dnia.

Author: fotofaktory.pl